svatky

svatky

sv. Valentýn svátek zamilovaných

Víte, proč připadá svátek všech zamilovaných právě na 14. února?

Svátek všech zamilovaných neboli svatý Valentýn se slaví 14. února.  Legendy o svatém Valentýnu pocházející ze 3. století po Kristu praví, že císař Claudius II. se rozhodl zrušit všechna manželství v jeho království. Tvrdil, že všichni ženatí muži ztrácí své bojové schopnosti a přestávají býti dobrými válečníky. Z toho důvodu začal kněz Valentýn oddávat zamilované páry, i přes císařův zákaz, tajně.  Za tento přečin proti císaři byl uvězněn a později také popraven. Jako poslední věc, kterou před svou smrtí udělal, bylo poslání zamilovaného dopisu dceři vězeňského dozorce. Tuto ženu velmi milovat. Dopis byl zakončen slovy: „Od Tvého Valentýna“.

Od této doby si zamilovaní lidé posílají milostné dopisy, kterým se říká „Valentýnky“ a kupují krásné věci.

Jak má vypadat správný Valentýnský dárek?

Vybrat správný dárek pro Vašeho partnera či partnerku není vůbec jednoduché. Důležité je samozřejmě vědět, jaký má vaše milovaná polovička vkus. Na Valentýna nezáleží, zda je dárek drahý či velký. Jde především o to, aby se dárek líbil a zahřál u srdíčka.

Mezi nejpopulárnější dárky ke svatému Valentýnu patří samozřejmě luxusní šperky a stylové doplňky. Luxusními šperky ve tvaru srdce rozhodně okouzlíte svoji milovanou polovičku. V našem sortimentu naleznete mnoho šperků a doplňků s Valentýnským motivem posázených kameny a krystaly Swarovski.

Nechte se inspirovat naším výběrem luxusních šperků a vykouzlete úsměv na tváři vašeho partnera či partnerky.